top of page

MASAJ - KESE

GEVŞEMENİN HAZZINI YAŞAYACAKSINIZ

Köpük masajı kesenin ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan masaj işlemidir. Kese uygulamasıyla gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyindeki kirden, tamamen arınmak amacıyla köpük masajı yapılır. Sabunun sağladığı yumuşaklık ve kayganlık sayesinde herhangi bir masaj yağına gereksinim duymadan vücudu rahatlatacak şekilde köpük masajı sunulur.

Köpük masajındaki amaç  tellakların keseden sonra vücudu sabun kullanarak kesenin bırakmış olduğu o yağ ve kiri vücuttan arındırmak , aynı zamanda köpüğün sağlamış olduğu kayganlıkla vücuda masaj uygulanarak vücudun rahatlamasını sağlamaktır.

Köpük masajı diğer yağlı masaj türlerine göre biraz daha baskılı ve seri yapılan bir masaj türüdür. Asıl amaç baskılı bir masajla dokulara ulaşarak günün verdiği yorgunluk ve stres hissini ortada kaldırmaktır.

Köpük masajının ortalama süresi 15-20 dakikadır.

Köpük Masajı

 

Köpük masajı Türkiye’de ve Tayland’da uygulanan özel bir masaj türüdür. Köpük masajı öncesinde ve sonrasında duş almanın gerekli olduğu bir masaj türüdür. Masaj yaptıran kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplanır. Tüm vücudu saran köpükler, cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu köpük yardımı ile eşsiz ve rahatlatıcı bir masaj seansı başlar. Köpük masajı ile kan dolaşımı hızlanır, vücudunuza mükemmel bir rahatlık ve enerji verir. Hücrelerinizin yenilenme hızı artar. Bir yandan masaj teknikleri uygulanırken, aynı zamanda vücudunuz mükemmel bir şekilde temizlenir.

Vücutta biriken toksin maddelerin önemli bir çoğunluğu deri yoluyla vücuttan atılır. Detoks yaparken vücuttan atılan ter, yüksek bir oranda toksik atık içerir. Yapışkan ve ağır kokulu ter, bedenden atılan yoğun toksin maddelerin işaretçisidir. Kese ve köpük masajı içeren düzenli hamam seansları, toksinlerin cildinize zarar vermesini önler ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Köpük masajı gözeneklerin açılması ile ter atımınızı daha kolay hale getirir. Terle birlikte cilt yüzeyinden ürenin atılmasını sağlar. Köpük masajı cilt rengini düzeltir. Cilt bakımınız için etkili ve doğal bir yöntem olan köpük masajı, cildinizin esnekliğini arttırır. Cildinizin sağlıklı ve ışıltılı bir hale kavuşmasına yardımcı olur.

   Cildin bağışıklık sistemini güçlendiren köpük masajı, özellikle soğuk havalarda cildin direncini artırır ve hastalıklara karşı vücudun korunmasına yardımcı olur.

Zihinsel ve bedensel bir rahatlama sunan köpük masajı, stres ve kaygıdan korunmayı sağlar. Hamamın sıcaklığı, köpüğün yumuşaklığı ve masajdaki uyarıcı dokunuşlar mutluluk hormonu salınımını arttırır. Günün yorgunluğunu atmış bir şekilde , fiziksel ve ruhsal bir rahatlama ile masajdan kalkmanızı sağlar.

Diğer masaj türlerine kıyasla daha hızlı ve baskılı yapılan köpük masajı ortalama 15 dakika sürer.

 

Türk hamam geleneğinde birinci aşama olan kese vücudun ölü deriden arınıp temizlenmesi için yapılan bir tür temizlik yöntemidir

Kese Olmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kese yapmak her ne kadar basit bir işlem olarak görünse de belli başlı püf noktaları bulunmaktadır. Kese olmadan önce vücudumuzu keseye hazırlamamız gerekmektedir.

 

Bu hazırlık vücuttaki ölü deriyi yumuşatarak kese yapmanın daha işlevsel bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacaktır. Kese olmadan önce atalarımızın da kullanmış oldukları geleneksel bir yöntem olan hamam ortam sıcaklığından daha yüksek bir sıcaklığa ulaşan ‘’göbek taşına’’ uzanılarak ısınmış doğal taşlar sayesinde vücudun terleme ve yumuşaması sağlanır. Göbek taşının sıcağıyla iyice yumuşayan derimiz kese olmaya hazırdır. Bir diğer önemli nokta kese olunmadan önce sabun veya şampuan kullanılmamalıdır. Sabun ölü derinin atılmasını zorlaştırır.

Kese olunurken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kullanılan kesenin dokusunun kese yapmaya uygun olması ve kese yapacak kişinin profesyonel olmasıdır. Profesyonel olmayan birisi kese yaparken fazla basınç uygulayarak ölü derinin altındaki yeni deriye zarar verebilir veya az baskı uygulanırsa verimli bir kese olmayabilir. Kese doğal bir temizlenme yöntemidir, bu sebeple kese olmanın onlarca faydası bulunmaktadır.

Kese Yapmanın Faydaları

  • Kese olmak kendinizi huzurlu ve ferah hissetmenizi sağlar, günün stresini üzerinizden atmanıza yardımcı olur.

  • Cildinizin altındaki kan dolaşımını hızlandırır ve hücrelerin çoğalıp, yenilenmesine yardımcı olur.

  •  En önemli faydalarından bir tanesi de cildinizi ölü deriden arındırır, bu nedenle batık oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

  • Cildinizdeki gözenekleri açar, bu sayede cildiniz nefes alır, her zaman taze ve diri görünür.

  • Selülitleri gidermede yardımcı olur.

  • Vücuttaki zararlı yağı yok ettiği için akne oluşmasını engeller.

  • Cildiniz yağlı ise kese sayesinde yağ salgınından arınır ve cildinizin yağlanmasının önüne geçer.

  • Kese olmanın bir diğer faydası ise yenilenen hücreler sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

  • Ayrıca pürüzsüz bacaklara ve güzel bir cilde kavuşmanıza etki sağlar.

ERKEKLER HAMAMI

Erkekler hamamı hergün 

08:00 - 24:00 arası hizmetinizde

BAYANLAR HAMAMI

Bayanlar hamamı hergün 

10:00 - 22:00 arası hizmetinizde

bottom of page