top of page

COVID-19

COVID-19

Avrasya Hamam, Tesislerimizde Covid-19'a Karşı Alınan Tedbirler?

 

Önce tedbir diyerek AVRASYA HAMAM tesisimizde Sağlık Bakanlığının duyurmuş olduğu ‘’COVİD-19 Çalışma Rehberi’ne ‘’ uygun bir şekilde düzenlemeler yaptık. Hem çalışanlarımız hem de siz müşterilerimizin sağlık ve güvenlikleri için üst düzey önlemler alarak bu önlemleri hayata geçirdik.’’

‘’Sağlık Bakanlığımızın yayınlamış olduğu ‘SALGIN YÖNETİMİ VE ÇALIŞMA REHBERİ’NDE’ Covid 19’a neden olan virüsün insanlara hamam, sauna buhar odaları, kapalı havuz ve jakuzilerde bulaşma riski yoktur.’’ diye belirtilmiştir. ‘’

AVRASYA HAMAM  ailesi olarak #öncetedbir sloganımızla tesisimizde Sağlık Bakanlığının duyurmuş olduğu ‘’COVİD-19 Çalışma Rehberi’ne ‘’ uygun bir şekilde düzenlemeler yaptık. Hem personelimiz hem de siz değerli misafirlerimizin sağlık ve güvenlikleri için üst düzey önlemler alarak bu önlemleri hayata geçirdik.’’

 

Aldığımız üstün hijyen, güvenlik ve sosyal mesafe önlemlerimizle

sizleri Avrasya Hamam’da yeniden görmek için sabırsızlanıyoruz

1- Vücut Sıcaklığı Ölçümü

Avrasya Hamam ailesi olarak sizlerin sağlığı ve güvenliği için giriş yapan her personelimiz ve müşterimizin ateş ölçümü yapılmakta, 38 derecenin üzerinde ateşi olan kişiler tesise alınmamaktadır.

2- Maske Gerekliliği

Hijyen eğitimi alan çalışanlarımız gibi sizlerin de maskenizi takmanız gerekiyor. Maskeniz yoksa sizlere tesisimize giriş yaparken maske verilmektedir.

3- Alanlarda Bulunan Kişi Sayısı

Bölümlerimizde bulunması gereken kişi sayısı 4 m2’ye bir kişi olacak şekilde hesaplanmış ve duvarlara asılmıştır, bu uyarılara dikkat ederek gerekli kişi sayısı kurallarına ve sosyal mesafe kurallarına uyalım.

4- Kişisel Hijyen Noktaları

Girişte, kasa yanında, dinlenme alanlarında el dezenfektan standları bulunmaktadır , gerek girişte gerek tesis içerisinde ve çıkarken ellerinizi dezenfekte etmenizi istiyoruz.

5- Tesis Dezenfeksiyon İşlemi

Kasa önü, pos cihazları ve temas edilen her yer Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış %70 oranında alkol bazlı sıvı dezenfektan kullanılarak 20 dakikada bir dezenfekte edilmektedir. Kişisel soyunma odaları her misafirimizin kullanımından sonra ekiplerimiz tarafından sodyum hipoklorit spreyle dezenfekte edilmektedir. Dinlenme şezlonglarımız kumaş değil silinebilir deri koltuklardır. Her kullanımdan sonra dinlenme şezlongları dezenfekte edilmektedir.  Islak alanlar ise çamaşır suyu ve yüzey temizleyiciler kullanılarak temizlenmektedir.

6- Temiz Hava Filtrasyonu

Tesisimizin bütün bölümlerinde birbirinden bağımsız çalışan güçlü havalandırma santrallerimiz bulunmaktadır. Havuzlarımızda bulunan nem alma santralleri kontrol sistemi sayesinde yaz, kış, gece ve gündüz seçenekleriyle tesise taze hava göndermektedir.

7- Tek Kullanımlık Ekipmanlar

Tesisimize gelmeden önce kese, lif ve sabun gibi kişisel eşyalarınızı yanınızda getirebilir, yanınızda yoksa tesisimizde tek kullanımlık sizin için hazırlamış olduğumuz paketlerden alabilirsiniz.

8- Havlu ve Peştemallerin Yıkanması

Havlularımız 60 derecelik mod’da Endüstriyel Çamaşır Makinesiyle her kullanımdan sonra yıkanmaktadır. Yıkanan havlular 90 derece sıcaklıkta kurutma makinesinde kurulmaktadır ve ayrı ayrı paketlenerek sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

9- Kesecilerin Kullandığı Hava Geçirmez Maske ‘’Türkiye’de ilk’’

Tesisimizde gönül rahatlığıyla kese olabilmeniz için kesecilerimiz hava geçirmez easy breath şinorkelli maske kullanmaktadır. Güvenli ve temiz bir şekilde kese olarak vücudunuzun hastalıklara karşı direncini arttırabilirsiniz.

10- Berrak ve Temiz Havuzlarımız

Havuzlarımızın temizliği için Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu havuz kimyasallarını kullanıyoruz. Havuzlarımızın değerleri otomatik dozajlama sistemi tarafından günün her zamanı aynı kalacak şekilde ayarlanmaktadır. Ayrıca havuzlarımız Sağlık Bakanlığının akredite etmiş olduğu labaratuvar tarafından belirli aralıklarla değerleri ölçülerek kontrol edilmektedir.

ERKEKLER HAMAMI

Erkekler hamamı hergün 

08:00 - 24:00 arası hizmetinizde

BAYANLAR HAMAMI

Bayanlar hamamı hergün 

10:00 - 22:00 arası hizmetinizde

bottom of page